Тематичний захід, присвячений подіям, які відбулися восени 2013 р.

23-11-2017, 12:33

21 листопада 2013 року уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію Україна – ЕС (підписання мало відбутися 28 – 29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі).На знак протесту проти такого рішення уряду на  майдан Незалежності в Києві почали збиратися люди.Вони протестували мирно, але в ніч з 30 листопада на 1 грудня їх, за наказом влади,   розганяв спеціальний підрозділ МВС «Беркут». На знак протесту з цієї ночі Майдан перетворився на Єврореволюцію – боротьбу за людську та національну гідність громадян України.

         Дуже вдало сказано, що, шукаючи Європу, ми знайшли Україну.Єдиний символ Революції Гідності – прапор України, єдиний духовний помічник – національний гімн.Революція відбулась не лише в політичному житті країни. Вона відбулася у нас самих, у нашій свідомості. Але революція не пройшла безкровно. 20 лютого 2014 року спецпризначенцями МВС був відкритий прицільний вогонь, працювали снайпери. Тіла вбитих встеляли Майдан та вулицю Інститутську в різних місцях.

          Прикриваючись деревяними щитами, майданівці отримували кульові поранення, намагаючись винести  з під куль своїх товаришів. Той день став найтрагічнішим і найкривавішим за всю новітню історію України. Загальна кількість загиблих 103 людини, 150 досі вважаються зниклими безвісті,тисячі поранених.

Їх назвали Небесною сотнею, вони загинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

         Досі не названі ті, хто віддав злочинний наказ стріляти по людям     Указом Президента України № 872/2014 встановлено щорічне відзначення 21 листопада Дня Героїв Небесної Сотні на знак  вшанування відваги,сили духу і  стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революціїї гідності( листопад 2013року- лютий 2014 року),  захищаючи ідеали демократії. Відстоюючи права і свободи людини,європейське майбутнє України.

         В день вшанування Революції  Гідності  студенти  Слов’янського енергобудівного технікуму відвідали  тематичний захід,  присвячений подіям, які відбулися восени 2013 року. Окрім ознайомлення  з експозицією, розташованою в читальній залі бібліотеки, студенти мали можливість послухати виступ громадського діяча, журналіста О.Романько. Він був безпосереднім учасником подій 2004 року. Аналізуючи події, які передували Революції Гідності,осмислюючи їх величезне значення на шляху формування оновленої української держави, О.Романько закликав молодь брати відповідальність за свої вчинки і не бути байдужими до подій сьогодення.

     Студендам  було запропоновано переглянути докумендальний фільм «94 Дні. Євромайдан». Це викликало жваве обговорення подій. Імпровізований диспут дав можливість студентам глибше зрозуміти причини, які викликали всплеск народної активності і  запропонувати своє бачення виходу з кризової ситуації.

 

  

 

Згадали всіх, хто загинув від куль на вулицях Києва хвилиною мовчання.

 

  

             Бібліотека СЕБТ долучається  до святкування Дня Гідності і Свободи, до вшанування Героїв Майдану, оформивши  літературну виставку в читальній залі «Революцію гідності на Майдані творили герої»

 

         В нас ви можете прочитати книжки, присвячені тим дням:

1. Домашенко Тетяна «Небесна Сотня воїнів Майдану».

2. Киш Данило « Книга любові і смерті».

3. Курков Андрей «Дневник Майдана».

4. Матіос Марія «Приватний щоденник»

5. Рудневич Марко « Небесня Сотня».         

6. Щеглюк Василь «Прозоріння»

7. Память жива

 Історії героїв- це реальні історії з життя звичайних людей, котрим довелось стикнутися з жорстокою реальністю.

Чекаємо Вас, шановні друзі, щоденно.

Это интересно