Україна пам’ятає…

26-11-2018, 10:17

Україна памятає…

 Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам'ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. У 2018 році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 24 листопада. Цьогоріч – 85-роковини цієї трагічної сторінки в історії країни.

З цією трагічною сторінкою української історії студенти СЕБТ познайомилися ближче у Слов’янському краєзнавчому музеї, де відвідали захід, присвячений роковині трагедії.

Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.

За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців.

Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

Також молодь переглянула документальні фільми «Чи таке можливе?» та «Невідомий геноцид». Закарбувався у памяті молодих людей і проникливий ролик до 85-х роковин Голодомору про загиблих дітей"Ти приніс мені яблуко?".

Кожен свідомий громадянин має знати свою історію, аби не повторювати її помилок. Бібліотека СЕБТ долучилась до загальнодержавної інформаційної акції вшанування жертв Голодомору та оформила виставку «Чорні крила Голодомору». На стендах бібліотеки представлена література, фотоматеріали, періодичні видання, які розкривають масштаби трагедії 1932-1933 років. Україна пам’ятає, пам’ятай і ти!

Україна пам’ятає…

 

Україна пам’ятає…

 

Україна пам’ятає…

 

Україна пам’ятає…

 

Україна пам’ятає…

 

Это интересно