Афганістан

19-12-2018, 10:49

 

 

Афганістан

 

Ми пам’ятаємо біль Афганістану….

 

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989.

 

      Через афганську війну пройшли 160 тис. українців. Не повернулося з війни 3360. Із них: загинуло 3280, поранено понад 8 тис, стали інвалідами 3560 осіб. Після війни померло від ран, захворювань більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилася вдвічі

 

       Зі Словянська в Афганістан було призвано 400 словянців Загибли 22  воїна-інтернаціоналіста.Це по ним символічно звучить колокол, розміщений між двома автоматами на пєдесталі монумента.

 

       15 лютого 1989 року останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Цей день завершив календар афганської війни для радянських людей. Припинили надходити похоронки з Кандагару і Гардеса, Джелалабада і Кабула. Але наслідки війни українське суспільство відчуває  досі.

 

         Чи бувають у війнах переможці? Навряд, бо  війна – це смерть, яка забирає в людини найдорожче –її життя; бо війна – це каліцтво, як духовне, так і фізичне; бо війна – справжнє пекло. Можна відбудувати дороги, звести нові міста, зорати поле  і посіяти зерно, відродити економіку. Але примусити битися серце в тих, хто безвинно загинув, неможливо; залікувати зранену душу, не залишивши  на ній рубців, – неможливо; не бачити страхітливих снів, коли йдеш у бій і втрачаєш друга, – неможливо.

 

Закінчилась війна. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Та найвищою нагородою для тих, хто вцілів,- є життя, а для загиблих – пам’ять.

 

 Можна багато розмірковувати про цю війну, але ми повинні пам'ятати про героїзм, мужність, силу наших хлопців, які пішли захищати не свою Батьківщину, однак з честю виконали свій військовий обов’язок до кінця.

 

         Запрошуємо студентів та викладачів відвідати виставку, присвячену цим драматичним сторінкам історіїї. На стендах представлені  документальні матеріали, статті, фотографії, архівні документи та видержки з раніше опублікованих в пресі матеріалів.

Афганістан

 

Афганістан

 

Афганістан

 

 

Это интересно