День Соборності України

22-01-2019, 10:02

 

 

День Соборності України

ХХ століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті, якій, доречі, цього року виповнюється 100 років, судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності України.Саме цій пам’ятній даті в нашій історії і було присвячено захід під назвою «Сторінки історії : День Соборності України», який підготував і провів у студентській групі 112-1-18 викладач історії України Шевельов В.В.

День Соборності України

 

День Соборності України

Студенти дізналися про те, в яких складних соціально-політичних, економічних та військових обставинах два державних утворення тих часів – УНР та ЗУНР – не дивлячись на всі історичні складнощі, продемонстрували всьому світові незворушність і незламність українського духу на шляху до побудови суверенної, єдиної, соборної Української держави.

День Соборності України

Як зазначив викладач Шевельов В.В. : «Саме того зимового дня 22 січня 1919рокув золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх динамічної самоідентифікації, становлення української політичної нації».

В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

У ході проведення заходу було продемонстровано рідкісні кадри історичної кінохроніки тих буремних часів 1919 року.

Також студенти групи 112-1-18 дізналися про те, що об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого радянського тоталітарного режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України.

Наприкінцізаходу до Дня Соборності України студенти, які, до речі, брали активну участь в обговоренні даного питання і викладач зробили спільний висновок : «Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки –  це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на олтар нашої незалежності, соборності, державності».

 

Это интересно