«ЗАГІН «К»

22-09-2020, 14:18

До Дня партизанської слави України

 

«загін «К»

 

Щорічно 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Мужні та незламні наші земляки зробили вагомий внесок у боротьбу з нацистськими окупантами.

Згадуючи ті буремні для нашої країни часи, і віддаючи шану загиблим у боротьбі з нацизмом героям, в цій статті я хочу надати коротку історичну довідку про діяльність на території нашого краю в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр. партизанського загону під командуванням Михайла Карнаухова – партизанського загону «К».

Сподіваюся, що наданий матеріал краєзнавчого характеру допоможіть нашим студентам у підготовці до майбутнього іспиту з історії України.

 

Партизани загону Михайла Івановича Карнаухова (1893 - 1943) діяли з жовтня 1941 р. по грудень 1942 р. в Північному Донбасі (Слов'янськ, Ізюм, Лиман). 

«ЗАГІН «К»

 

«ЗАГІН «К»

 

 

Михайло Іванович Карнаухов народився і виріс на півночі сучасної Донецької області. Під час Першої світової був призваний в армію, на фронті отримав важке поранення.

У жовтні 1941 р. Михайло Карнаухов був затверджений командиром Слов'янського партизанського загону, створеного для боротьби з нацистськими загарбниками і який повинен був залишитися в німецькому тилу. Загін, що носив оперативну назву загін «К», діяв з жовтня 1941 р. по грудень 1942 р., був зосереджений в Лиманському лісі (північ Донецької області).

Завданням штабу загону «К» було встановити зв'язок з партизанськими і диверсійними групами і налагодити оперативне керівництво ними. Партизани загону знищили 1240 німецьких солдатів, 12 німецьких офіцерів, 62 колабораціоніста, підірвали 1 міст, 3 склади з боєприпасами, 35 бліндажів.

Сам Михайло Карнаухов потрапив в німецький полон в грудні 1942 р. і в січні 1943 р.  Карнаухова разом з іншими партизанами нацисти розстріляли в селі Новоселівка Лиманського району. Вночі місцеві жителі таємно поховали командира партизанського загону на узліссі. Через рік партизани з загону «К» знайшли тіло свого командира і з почестями перепоховали у Слов'янську.

«ЗАГІН «К»

 

 

 

Шевельов В.В., викладач СЕБТ 

Это интересно