До Дня захисника України

12-10-2020, 09:36

До Дня захисника України

 

Напередодні святкування Дня захисника України у Слов’янську на Соборній площі відбулася презентація книги Артема Шевченка, колишнього журналіста, а нині Директора Департаменту комунікацій у МВС України«Слов’янськ. Початок війни». 

Автор книги подав у своїй книзі документальне дослідження та описав найважливіші епізоди битви за місто Слов’янськ Донецької області навесні 2014 року,  що стало початком гібридної збройної агресії Росії на сході України.

У творі використані архівні світлини та інтерв’ю з тогочасними ключовими військово-політичними керівниками України, а також спогади Героїв, котрі брали безпосередню участь в описаних подіях. У книзі є інтерв’ю колишнього президента Порошенка, інтерв’ю міністра МВС Авакова, є спогади Турчинова, Муженка, Полторака, Алерова.

«Я був журналістом та працював на телеканалі «Еспрессо», і під час захоплення міста та його звільнення двічі був тут і висвітлював ці буремні події. Це безумовно не художня література, це документальне дослідження того, що було у Слов’янську починаючи з 12 квітня 2014 року, коли воно було захоплене, та закінчуючи 5 липня 2014 року, коли місто було звільнено силами Антитерористичної Операції.» - розповів автор книги Артем Шевченко.

Назва кожного розділу книги символічно починається зі слова «перший», оскільки все, що відбувалося навесні 2014 року було вперше – «Перша кров», «Перша зрада», «Перша страта», «Перший бій» та «Перша перемога», а на її звороті є відповідний кюар код, що дає доступ до перегляду фільму з такою ж назвою. Фільм "Слов'янськ. Початок війни" був змонтований раніше, ніж випустили однойменну книгу. І вже 27 серпня ця кінострічка перемогла у номінації "Документальний фільм" телерейтингу "Знято в Україні".

 

Примірник книги «Слов’янськ. Початок війни» був переданий і до фонду бібліотеки Слов’янського енергобудівного технікуму. Книга зайняла почесне місце у експозиції, присвяченої святкуванню Дня захисника України. Також на цій тематичній книжковій виставці представлені книги, присвячені нашим співвітчизникам, які відстоювали та відстоюють незалежність, свободу, честь, гідність нашої держави на сході країни в районі проведення Антетерористичної операції. Зокрема, це книги «Іловайськ», «Мар’їнка: на лінію вогню», «Станиця Луганська», «Вторгнення в Україну: хроніка російської агресії» та багато інших.  Чекаємо студентів та викладачів на презентацію виставки «У їхніх серцях жила Україна».

 

Это интересно